Trendowe kolory płytek ceramicznych 2020

Do płytek, które są obecne w trendach wnętrzarskich w 2020 roku należą m.in. terakota, fala morska, jesień i wiosna liście, kolor mchu i kamienia. Szukając specjalnej inspiracji do modnej dekoracji, należy pamiętać, że dziś luksus przejawia się w subtelności i gracji. Należy jednak pamiętać, że wybór płytek nie może być oparty na wnioskach: „Przyszedłem do sklepu i podobało mi się to.” Wszystko w pomieszczeniu powinno być w idealnej harmonii – tylko w ten sposób można zbudować nie tylko funkcjonalną, ale i super-modną przestrzeń.

Można na przykład połączyć taki pseudomarmur z dekoracyjną dekoracją ścian, uzupełnić całe wnętrze drobnymi, ale wykwintnymi detalami. Nawet dekoracyjne kolumny są dozwolone, dziś nikt nie będzie winił Cię za nadmierne pragnienie luksusu. Można nadać wnętrzu modną „naturalność” naśladując kamień naturalny, tym bardziej, że tak modna płytka ceramiczna 2020 doskonale łączy się z chromowaną stalą i szkłem.

Płytki dla minimalistów i fanów high-tech

Dla osób, które są zainteresowani minimalizmem, czy również fani stylu high-tech powinni wiedzieć, że płytki kamienne są doskonałym wyborem do takiego wnętrza. Co więcej, w najbliższych latach te style raczej nie stracą na znaczeniu. Jedną z najbardziej korzystnych i przyjemnych właściwości nowoczesnej ceramiki, która imituje kamień, jest fakt, że płytka prawie we wszystkich przypadkach jest matowa, a jednocześnie wytłaczana.

Jest nie tylko piękna, ale też nie ześlizguje się, więc praktyczni właściciele mogą z niej korzystać przy dekorowaniu korytarza, a nie tylko kuchni czy łazienki. Inne rodzaje płytek można znaleźć na stronie Grupy Mo: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/

Wzory płytek ceramicznych

Stosowanie płytek ceramicznych z wyraźnym geometrycznym wzorem i ornamentem do komponowania wszelkiego rodzaju kompozycji przy dekorowaniu pomieszczeń jest dziś również modną techniką. Można nadać powierzchni wizualną dodatkową objętość, symulować trójwymiarową przestrzeń, nadać jej dynamikę, nadać wnętrzu nowoczesności. Z reguły młodzi ludzie mają tendencję do wybierania właśnie takich opcji. Nawet najbardziej nieskomplikowany ornament – na przykład cegła, prosta mozaika, stylizacja rybiej łuski czy pszczele plastra miodu w formacie 3D wygląda po prostu niesamowicie. Ścisłe proporcje i cienkie, zgrabnie narysowane linie świadczą o dobrym smaku, ponieważ geometria jest wciąż w modzie. Wzory, które obecnie są modne i często się je imituje, są płytki z nadrukiem wzoru liścia, ze szczegółowym rysunkiem wszystkich żyłek a także popularne wzory, takie jak mróz na oknach zimowych, rysunki w zależności od rodzaju rozchodzących się kół na wodzie czy nawet imitacja kropli deszczu (w naszych czasach wszelkie zwyczajowe zjawiska naturalne mogą stać się motywem do naśladownictwa).

  Meble dla dzieci – jak wybrać najlepsze meble dla Twojego malucha?