Chirurgia naczyniowa w Poznaniu

W gabinetach Neomedica przyjmują najlepsi chirurdzy naczyniowi w Poznaniu. Wykonują oni szereg badań diagnostycznych, które pozwalają na zidentyfikowanie i wyleczenie wielu chorób naczyniowych, z którymi borykają się nasi pacjenci. Lista specjalistów oraz zlecanych przez nich badań dostępna jest na stronie:

Badania diagnostyczne- usg doppler aorty brzusznej

Badania diagnostyczne, przeprowadzane w gabinetach Neomedica, to między innymi usg doppler tętnicy brzusznej. Powoduje on wykrycie występowania tętniaka aorty brzusznej. Jest to zjawisko niebezpieczne, ponieważ rozwija się powoli w czasie i ma niewiele zauważalnych objawów. Im większy tętniak rośnie, tym bardziej prawdopodobne jest jego pęknięcie lub rozerwanie. Dlatego konieczne jest badań obrazowych, takich jak USG doppler. Jeśli tętniak zostanie wykryty, można go wyleczyć.

Badania diagnostyczne: USG doppler żył i tętnic kończyn

Chirurg naczyniowy może wykonać bądź zlecić wiele badań diagnostycznych. Jednym z nich jest USG doppler żył i tętnic kończyn. USG dopplerowskie jest zabiegiem bez ryzyka i bezbolesnym, który wymaga niewielkiego przygotowania. Nie ma ryzyka związanego z tym testem, a większość ludzi nie odczuwa dyskomfortu podczas zabiegu. Za pomocą fal ultradźwiękowych lekarz sprawdza tętnice i żyły i ich przepływy. Jego celem jest wyszukanie ewentualnych zwężeń w żyłach czy też tętnicach oraz innych nieprawidłowości.

  Zastosowanie mleka klaczy