Tusze do drukarki Epson 664, poradnik przed zakupowy

Zazwyczaj kolor czarny jest najczęściej wykorzystywany w wydrukach, dlatego łatwo jest znaleźć na rynku tusze do drukarki Epson 664 dedykowane tylko do tego pigmentu. Spośród dwóch rodzajów wkładów do drukarek znaleźć można wkład trójchromatyczny i jedno chromatyczny.

Tusz do drukarek atramentowych, różnice

Najlepszy wybór tuszu do drukarki Epson 664 zależy od tego, jak go używasz. Na przykład, jeśli masz zwyczaj drukowania zdjęć, wkład trójchromatyczny jest z pewnością najkorzystniejszy z ekonomicznego punktu widzenia. W przeciwnym razie musiałbyś kupować różne wkłady dla każdego koloru, a oprócz tego, że jest to niezbyt ekologiczny wybór, ponieważ materiał do użycia jest lepszy, będzie cię to kosztować więcej. Ponadto stopień płynności atramentu jest wyższy dla wkładów trójchromatycznych.

Jeśli natomiast używasz kolorów nierównomiernie i nie masz w zwyczaju drukować obrazów, najlepszym wyborem będzie druga alternatywa. Korzystanie z pojedynczych wkładów pozwoliłoby nie marnować niepotrzebnie niewykorzystanego atramentu. Dlatego tez w takim wypadku kup tusz do drukarek atramentowych jedno chromatyczny.

Tusze do drukarek atramentowych – Różnica między wkładami standardowymi i XL

Drukarki najnowszej generacji są kompatybilne zarówno z wkładami standardowymi Epson 664, jak i XL. Różnica między tymi dwoma typami jest bardzo prosta. Wkłady XL gwarantują dwukrotnie większą liczbę wydruków niż standardowe wkłady, ale są wygodniejsze przy tym samym koszcie za pojedynczy wydruk.

Oczywiście również w tym przypadku zaleta jest ważona zgodnie z jej zastosowaniem. Jeśli jesteś przyzwyczajony do wykonywania wielu wydruków dziennie, najwygodniejszy wybór pada na XL. W innej sytuacji może to być przesadny wydatek i lepszą decyzją będzie zakup standardowego tuszu Epson 664.

Tusz do drukarki Epson 664

  Dlaczego telewizor nie wyszukuje kanałów cyfrowych? - Przyczyny i rozwiązania

Najlepszy wkład do drukarki zawsze pozostaje oryginałem, ponieważ jako jedyny gwarantuje maksymalną kompatybilność. Możesz rozważyć zakup regenerowanych wkładów tylko wtedy, gdy wiesz, że osoba, która je obsługuje, jest ekspertem.